вівторок, 9 листопада 2010 р.

9 листопада 2010р. Семінар класних керівників у Вороблевицькій СЗШ











Семінар класних керівників у Вороблевичах

Село Вороблевичі напрочуд мальовниче, гостинне. Скільки яскравих  особистостей, талановитих людей подарував цей населений пункт рідній Україні. А шлях кожного розпочинався, звісно ж, з Вороблевицької школи.
9 листопада 2010 року у Вороблевичах радо вітали вчителів Дрогобицького району. На базі Вороблевицької СЗШ І-ІІІст. було проведено районний семінар класних керівників «Учнівське самоврядування: досвід, інновації, проблеми, перспективи».
Школа –співучий вулик дитячих мрій і захоплень! Вона живе особливим життям. Це не просто приміщення де навчаються діти, це дитяча країна. Тут відбувається становлення людини, яка йде у самостійне життя.
Насамперед відбулося знайомство учасників семінару зі  школою. Вразила гостей виставка робіт учнівської творчості: дитяча уява і фантазія створила справжні дива.
У Вороблевицькій школі успішно функціонує краєзнавчий музей «Світлиця», створення якого розпочато на початку 1990 року спільними зусиллями педколективу, учнів школи та жителів села. Одним із основних завдань кімнати «Світлиця» є прилучення дітей до духовних скарбів народу, формування у них глибокого почуття любові до отчого краю, його історії. Учні-екскурсоводи цікаво і захоплено ознайомили учасників семінару із шкільним музеєм. Відчувається глибоке зацікавлення дітей пошуковою краєзнавчою роботою, адже поповнення «Світлиці» новими експонатами триває.
Наступним етапом семінару класних керівників у Вороблевицькій школі було проведення годин спілкування. Теми виховних годин були надзвичайно актуальними й повчальними, форми проведення –цікавими й нетрадиційними.
Класний керівник 8 класу Владика Ольга Миронівна організувала роздуми за філософським столом над темою «Милосердя і доброта - у людства два крила». Николишин Роман Михайлович, класний керівник 9 класу, провів «Суд над ворогами здоров’я». У формі прес- конференції одинадцятикласники разом із класним керівником П'єнтак Л.В. спілкувалися за темою «Не стань жертвою торгівлі людьми». Без  сумніву, теми годин спілкування були дуже близькими підліткам, надзвичайно повчальними, тому й зворушувала щирість, відкритість, непідробна зацікавленість дітей.
 Продовженням семінару  було засідання круглого столу. За традицією всі важливі справи у  школі  проходять із Божим благословенням, молитвою. А допомагає в цьому духовний  наставник
о. Олександр Копистинський, який не відстає від нових віянь часу і крокує в ногу із сучасниками. На засіданні круглого столу о.Олександр наголосив на ролі церкви у забезпеченні умов для духовного саморозвитку дітей.
Школа – це  мікромодель майбутнього суспільства. Основи громадянського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і самоврядування допомагає учням організувати власне життя своїх товаришів. Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні  рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через діяльність в  органах учнівського самоврядування.
Наступний етап-презентація роботи органу учнівського самоврядування «Шкільний парламент» Вороблевицької школи, яку представляли : Бунь М.Я.-директор школи; Жеплінська Л.І.-заступник директора з виховної роботи; Герман Г.М.-заступник директора з навчально-виховної роботи; Мачишин Г.С- педагог організатор, вч.інформатики. Класний керівник 6 класу Блажків Я.Й. провела презентацію роботи класного учнівського самоврядування.
Підсумовуючи досвід роботи учнівського самоврядування у Вороблевицькій школі, виступила методист відділу освіти Баранич Я. О., яка наголосила що учнівське самоврядування - важливий засіб підвищення ефективності виховання особистості школяра.
Учасники семінару активно включились у обговорення діяльності учнівського самоврядування, ділились своїм досвідом, вирішували проблеми.
Життєва енергія вчителів та учнів нашої школи викликає захоплення й повагу. На шляху становлення нашого суспільства вони знайшли спосіб адаптації школи до суспільних змін і впевнено впроваджують його в шкільну практику.
                         
                          Дирекція школи та педколектив Вороблевицької СЗШ.
Виставка робіт з природнього матеріалу
учнів 1-11класів






Відкриті виховні години
8клас. Кл.керівник Владика О.М 

6клас. Кл.керівник Блажків Я.Й.

11клас.Кл.керівник П'єнтак Л.В.

9клас.Кл.крівник Николишин Р.М.

Немає коментарів:

Дописати коментар